انتقال هواپیما های سوریه به پایگاه هوایی همدان پس از حملات کوبنده اسرائیل

در اوایل ماه جاری میلادی، نیروی هوایی اسرائیل حملات کوبنده ای علیه یک سایت نظامی در شرق حمص در سوریه انجام داد که محل نگهداری چندین جنگنده از جمله شش فروند میگ ۲۹ روسی بود. گزارش‌ها نشان از آن دارد که این هواپیماها بشدت آسیب دیده، و برای تعمیر به ایران منتقل شده‌اند.

به گزارش سایت دید‌بان سوریه، به دنبال حملات شدید هوایی اسرائیل به سوریه، روسیه اقدام به انتقال شش فروند جت جنگی  به ایران کرده است. این این انتقال جهت تعمیر و بازگشت جنگنده‌ها برای قرار گرفتن در چرخه نیروی هوایی سوریه  صورت گرفته است.

در اوایل ماه جاری میلادی، نیروی هوایی اسرائیل حملات کوبنده ای علیه یک سایت نظامی در شرق حمص در سوریه انجام داد که محل نگهداری چندین جنگنده از جمله شش فروند میگ ۲۹ روسی بود.

گزارش‌ها نشان از آن دارد که این هواپیماها بشدت آسیب دیده، و برای تعمیر به ایران منتقل شده‌اند.

یک کانال نظامی روسی در پیام‌رسان تلگرام گزارش داده که این شش فروند میگ-۲۹ متعلق به ارتش بشار اسد از پایگاه حمیمیم در بندر لاذقیه به پایگاه هوایی همدان در غرب ایران منتقل شده تا پس از تعمیر به سوریه بازگردند.

دیده‌بان سوریه به نقل از این کانال روسی تلگرامی می‌افزاید که این جنگنده‌ها متعلق به ارتش بشار اسد هستند، نه روسیه، و برای تعمیر و (احتمالا) نوسازی به ایران فرستاده شده‌اند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، هیچ‌کدام از مقامات دفاعی روسیه یا سوریه اظهارنظری در این مورد نکرده‌، اما تصاویر ماهواره‌ای گرفته شده توسط نیروی هوایی اسرائیل، نشان از آسیب دیدگی جدی میگ‌ها دارد.

منبع : دیده بان سوریه